Back To Top
İmamoğlu’nu bekleyen sinsi tehlike

İmamoğlu’nu bekleyen sinsi tehlike

 - Son Güncelleme: 29.06.2019 Cumartesi 09:38
- A +

Bir illet ki adına 'Hubris Sendromu' deniyor, bir ara popülerdi siyasi atışmalarda, sonra unutulmaya yüz tuttu. 'Güç zehirlenmesinden kibir hastalığına tutulmak' dersem hatırlarsınız.

Bismillah dün bir bugün iki, İmamoğlu'yla ne alakası var diye düşünebilirsiniz. Ama bu marazaya yakalanma riskinden sandığınız kadar da uzak değil.

Hafızanızı yoklayın çıkaracaksınız; risk altındaki siyasilerin kitaptaki tarifi şöyleydi: Demokratik ülkelerde tekrarlayan seçim zaferleri, liderlerin Hubris Sendromu hastalığına yakalanma olasılığını arttırıyor...

Üç ayda üst üste iki seçim zaferi, üstelik ikincisinde daha büyük kazandı. İki kere törenle mazbata aldı. Uymuyor mu, oturmuyor mu tanıma?

Hala risk grubuna girmediği kanaatindeyseniz, iktidarın ne yapıp ne edip bu virüsü İmamoğlu'na bulaştırma planlarını da göz önünde bulundurun...

Kılıçdaroğlu kapıdaki tehlikenin farkında ki hemen korumaya aldı hedefteki adamını. Cumhurbaşkanlığı için adaylığını bugünden konuşmak onu yıpratır diye o beklentilere kapıyı aralamadan kapattı.

Erken seçim söylentileriyle ilgili de tuzağı gördü CHP lideri.  “1989 travmasını yeniden yaşamak istemiyoruz” diye onun da önünü kesmedi mi?

Geçmişin acı tecrübelerinden çıkardıkları derslerle temkinli davranıyor ana muhalefet, yol kısa ödül büyükse üstüne atlamıyor.

Farkındaysanız, İmamoğlu'na da aynı ihtiyat hakim. Altın kase içinde her uzatıldığında, baştan çıkarıcı soruları üfleyerek tadıyor. Gözünü daha yukarılara dikmeye her davet aldığında, başkanlığın hakkını vermeye odaklanacağını söylüyor.

Fakat imtihan çetin geçecek, benden söylemesi...

Hazırlıklara bakılırsa yükselme hırsını kamçılama, siyasi kariyer şehvetini kışkırtma planları tıkır tıkır işletilecek.

Ali İhsan Yavuz, AK Parti adına iptal basvurusu yaptığında bile kaç kişi inanıyordu sonuna kadar gidileceğine? 'Birileri zorluyor ama bu delilik olur, Erdogan böyle bir çılgınlığa izin vermez, son dakika durdurur' umudu yaygın degil miydi?

Bunun İmamoğlu'na altın tepside muazzam bir zafer hediye etmekten başka bir işe yaramayacağı görülüyordu. Kimse de bu sebeple YSK'dan iptal kararı çıkacağına inanmak istemiyordu. Göz göre göre olmadı mı!

Hakaret davasıyla görevden alınacağına da kimse ihtimal vermiyor ne hikmetse...

Duyuyorum 'hadi canım' seslerini. 'Milli iradeyi kabul ettirme,  sandık sonuçlarına saygıyı öğretme mücadelesinin şampiyonluğunu kimseye bırakmayan bir parti, kalkıp kendisini mi inkar edecek' deniyor.

Kondurmayanlar, 'olmaz öyle şey' diye ciddiye almayanlar çoğunlukta.

İmamoğlu'nu demokrasi kahramanı mı yapacaklarmış!...

Belki de basiret bağlanmasına bağlı ters tepecek çırpınışlar değildir. Rakibin enaniyetini gıdıklayarak tatlı tatlı iç geçirtip zehirlemektir plan, ha!

'Ben neymişim yahu' kibrinin aklını ele geçirmesi ve şuurunu kapatması için izlenen çok bilinçli bir strateji olamaz mı?

Neme lazım, üstümüze kalmasın, bizden günah gitsin diye şerhimizi düşelim de, dursun şöyle kenarda.

Ayaklarını yerden keserek İmamoğlu'na Hubris şerbetini içirme stratejisi tutmazsa dönüp suçu yine baştan uyaranlarda aramak yok ama, anlaştık mı!

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 30 Haziran 2019 00:57
Şart mıdır ? İmamoğlu
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 21:44
Biz tarih okumuyor Yada ders çıkarmamışız.Güç çok tehlikeli olduğunu yeni yeni anlıyoruz.Bunun AKP ya da CHP olması farketmiyor.Alternatifsiz kaldımı tehlike ortaya çıkıyor.Aşırı dürüst insanlar bu sistemde sürekli azarlanır.zarar görür.17 yılın yarısı adaleti yerleştirme yolunda gidilirken bundan vazgeçip 20 yıl geriye düşmek daha da kötü oldu.Umut bitti...
KARAR OKURU 30 Haziran 2019 19:39
0
Bu yorum her iki tarafıda memnun etmez.Objektif görüşler yer bulamıyor artık.Sorgusuz- süalsiz taraf olmak, toplumumuzda var olan bir gerçektir.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 21:09
Hele dur bir 17 yıl geçsin sonra
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 20:31
Yahu kafaniza meteor düşse iktidardan bileceksin Allah ıslah etsin ne demek iktidar hubis mi dir ne dir sendromudur bulaştıracak adam zaten kibir küpü sizin basiretiniz ve adamın yaptığı Kalp işareti gözünüzü bağlamış
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 21:40
1
Evet birisini tarif etmişsiniz ama kimi? Yanıt belli gibi.
M. Gündüz 29 Haziran 2019 18:16
CHP'nin 80 yılı bırakın 20 yıl öncesi ile aynı olduğunu sananlar yanılıyor. Dedenize benzediğinizden daha az benzeşiyorlar. Tekamül diye bir konu var, CHP kemale eriyor sanki. Dualarımız Ekrem Bey için. Allah'a emanet olsun.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 19:14
2
CHP 367'yi kınadı mı? Kınamadı ise neden?
Okur 30 Haziran 2019 04:11
1
Bugünkü sorunlara çözüm ararken, günün koşullarına bütünlüğü içinde bakarak durumu tartmak, CHP´nin yüz yıllık tarihini -sık sık bağlamından da kopararak - soruşturmaktan daha akıllı görünüyor bana. Geçmişi soruşturan herkes, bir de o zaman kendi dedeleri ne yapıyormuş, onu sormalı. Ayrıca, Türkiye´de de bir CHP, bir de AKP yok! Çoğu kez “o demişti”, “bu demiş”, “o ona, bu da şuna sert cevap vermiş” düzeyinde önemsiz konulara odaklanıyor, temel sorunlardan uzaklaşıyoruz.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 15:21
Güzel bir noktaya temas etmişsiniz. En küçükten en büyüğe tüm makamları işgal edenler için bu tehlike her zaman vardır. Bizim milletimiz güce tapar ve bu makamlardakilerin etrafını saran piranalar insanı çıkar amaçlı öyle bir uçururlar ki etrafı sarılan kendinde insanüstü güçler vehmetmeye başlar. Boşuna dememişker Şeyh uçmaz mürit uçurur diye. Çok dikkatli olmak lazım çok.
KARAR OKURUfransa 29 Haziran 2019 14:20
Slm kullandiklari dil uslub mutavazi halleri yle eski chp den cok cok ilerideler bu kucaklayici yaklasimlariyla muhazakar kesimdende oy aldiklari asikarken bu durumu iyi degerlendirib guc zehirlenmesi umariz yasamazlar yetsin artik ayrismalar kavgalar ulkemiz sagcisiyla solcusuyla turkuyle kurduyle arabiyla cerkeziyle bosnagiyla romaniyla laziyla pekala yuzyilardir yasamisiz et kemik gibi ayrilmaz akraba olmusuz oyuna gelmemek gerek sazan olmayalim millet devlet elele huzurlu muasi medeniyetlerden biri neden olmayalim ne eksigimiz var fazlasi var yeterki vaad edilenleri yapsinlar hrmtler
Karar Okuru 29 Haziran 2019 13:48
İmamoğlu CHP zihniyetini (vesayetçi, tepeden bakan, toplumun değerleriyle dalga geçen vs) dönüştürebilir ve şu an yürüttüğü toplumu kucaklayan bir kıvama getirirse Türkiye’yi yönetme şansına en büyük oranda sahip olan bir parti konumuna gelebilir. Bunun için İdeolojik saplantıları (Kemalist, jakoben vs) terk edebilmesi şarttır. Akp bu şansını dini siyasete alet etmek ve duygusallığı rasyonelliğe tercih etmekle kaybetmiştir. Zamanın ruhu artık ayakları yere basan bir yönetimi dayatıyor ve bu da duygusallıkla artık yürümüyor..
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 15:38
0
Herkesin, her kurumun bir fikri vardır. Ama bu fanatiklik derecesine varırsa; toplumun ayrı ayrı fertlerden oluştuğunu gözardı edip, datatmalara kalkıldığı zaman yani fanatikliğe saplanıldığında işte o zaman büyük bir tehlike doğar.
e.k 29 Haziran 2019 21:40
1
harika bir yorum.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 13:09
Sayın Beki bir dönem içinde bulunduğunuz hatta tam merkezinde yer aldığınız yapının nasıl savrulduğunu ve nereden nereye geldiğini en iyi şekilde siz bilir ve görürsünüz. Öyle bir savrulma ki gerçeklerden tamamen uzaklaşarak yaşama, kibir dağlarının tepesinden insanlara bakma, halka yanlış kişiye oy verdiği için ayar verme, adaleti istediği gibi eğip bükme hatta zaman zaman en büyük silah olarak kullanma, noktalarına savrulma halidir...Ağaç içeriden kurtçuklar tarafından oyuldu bitti artık tükendi çünkü kurtçuklar yiyecek bir şey bulamayınca birbirine saldırmaya başladı...
Sekoya 29 Haziran 2019 12:42
Chp ' lik bir inkar biçimidir. Güç ve kudretin ellerinde olduğuna inansınlar ilk yapacakları iş sultanahmette içki içmektir. Bezmi alem camisinde gördük. Güzelleme yapanlar ya safdil ya da ikinci gündemleri olan takıyyecilerdir.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 21:41
0
Kul hakkı da yerler mi acaba mülakatlarda? Yoksa Ecevit’in getirdiği KPSS’yi hakkıyla uygularlar mı?
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 19:12
1
İçkimi ölçün nasıl bir zihniyet bu?
E.K 29 Haziran 2019 12:29
Akp doneminde o kadar fazla guc zehirlenmesine sahit olduk ki, kucuk guc zehirlenmelerini fark edecek duyularimizi kaybettik..Ilkeli siyasette ve olgun demokrasilerde guc zehirlenmesini hafifletici tedbirler vardir..Zamani gelince degisim.. ..Simdilik Imamoglu'nun yolu acik olsun..Her sey daha guzel olsun...!
Ö.Faruk O. 29 Haziran 2019 12:19
Akif bey yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum.Bu fevkalade güzel yorumlarınız için tebrikler.Karar gazetesini Ankara da bayilerde bulamıyoruz nasıl yardımcı olursunuz.
Süheyl CALISKANOGLU 29 Haziran 2019 12:03
Ekrem Imamoglu,kendi basina gercegin pesinde kosan,dogruyu bulmaya calisan,kendi inandigi yolda ilerleyen bir bireydir,yolu bahti acik olsun,onun yakin gelecekte devletin en üst kademesinde görecegimize inaniyorum..
Mehmet Gündüz 29 Haziran 2019 12:00
Neden açık kimliğinizi yazmıyorsunuz? Mertçe adınızı açık edin ki, kim olduğunuzu bilelim.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 13:49
0
FETÖ açık kimliğini yazdımı ki.. Ya diğer siyasi, dini liderler yazıp beyan etmişler mi sence, Mehmet gündüz?.. 40 yıl nasıl kandırdı.. Ya diğerlerini ne zaman öğreneceğiz..
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 11:02
17 yıldır ülkede yaşanan haksızlığın adaletsizliğin halk farkında merak etmeyin. Halk doğrunun yanında yanlışın karşısında olacak. Rahat olun
İmamoğlu; euzu besmeleyle kalkıp salavatla yol alıp, nefis muhsebesiyle çalışıp, tövbe istiğfarla temizlenip, beklentisiz kadim dostlarının lafını dinliyerek bu güç zehirinin etkisini azaltabilir.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 10:34
Chp yönetimine, İmamoğlu'ndan itidal ve ihtiyat sirayet etti. İmamoğlu, milletle hemhal olmayı bir rol-model olarak öğretiyor. CHP'ye sempati duyan tabandaki bazı sivrilmiş olanların da bu hızlı kimlik değişimine ayak uydurmalarını ümit ederim.
Muhtefi. .. 29 Haziran 2019 10:30
Sn Imamoglunun yeteri kadar kendi içlerinde onun Ayagi altına muz kabuğu koyacak sinsi kişiler coookkk vardır. .:)))..Yobaz laikciler, fetocular, marjinal Sol örgütler , Politik hırsı olanlar vd hepsi Pusuda,,, tabi ki Muhalefet Açık kollayacak. .*herşey oyle kolay Güzel Olmayacaktır.* .:))..Sloganlar hoştur fakat sadece Hoştur. Çok zor onun işi Hizmeti dışında Ayak oyunlari ile de uğrasaçak. .Tavsiyem Hakka Sığınsın (Adalet ve Samimiyetle) hileleri sadece Akil yolu ile bertaraf edemez..
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:50
bir akp vardı , imamoğlu , kaftancıoğlu ve sizlerin sayesinde bir akp miz daha oldu babacan ve davutoğlu da birer tane akp kurduğunda kutuplaşma sona erecek, bize her yer akp.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:41
Ak Parti kendisini bitiriyor. Sn.Yazar Akif bey daha acik nasil bunu nasil yazsin. Bu kadar iyi niyetli birisini bile elestiriyorsunuz. Sizler gercekten demokrasiye inanmiyorsunuz. Yanlisi elestirme refleksinizi ve cesaretinizi kaybetmissiniz.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 15:30
3
Ak Parti zaten yok. Sadece bir kişi var.
Neyzen 29 Haziran 2019 09:04
Akif bey BASİRET BAĞLANMASI ile KORKULAN SONUN insan üzerinde oluşturduğu baskı ile YAPTIRDIĞI YANLIŞ EYLEMLER BENZERLER. Ama şu an AKP de olan, basiret bağlanması değil,kendinden kaçılan sonun/sonuçların korkudur! KARIŞTIRILIYOR!Aklıselimi bozan etkilisi ile SONUÇLARINI DÜŞÜNMEDEN,sonuna kadar gitme yanlışlığını yaptırıyor.Sonunu düşündükçe!Firavun'un gitmelerine izin verdiği halde,sonra İsrail Oğullarının peşlerinden Kızıl denizde boğulmaya götüren güdü neydi?YA DÖNER BAŞA BELA OLURLAR KORKUSUDUR. Korkunun yaptırmayacağı çılgınlık yoktur.Ülke ve toplum risk altında.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 08:58
Chp yi inançla tanıştıran ve barıştıran kimdir??
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:30
2
İnancı maalesef bilmiyorsunuz. İnanç vicdandır kul hakkı yememektir canlıya saygıdır. 17 yıldır yaşanan maalesef inanç değildi. Kutsal kitapları oku anlarsın belki.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 11:14
4
Aferin, 08:58. Çoğu AKP trolü göremiyor. Sen görmüşsün CHP'nin inançla barıştığını. Artık klasik sağ - sol gruplaşmaları, muhafazakar - laik bölünmeleri tarihe karışıyor. Ne güzel, hem CHP, hem halk kazanacak.
Okur 30 Haziran 2019 04:33
0
Kime sorsanız, “Allah´ın izniyle, Allah´ın gösterdiği yolda” yürüdüğünü söyler. Ben Allah´ın adının sürekli günlük dünyevi işlere sokulmasından çok rahatsızım. Nihayet herkesin günahı da sevabı da kendisinin. Allah akıl verdiyse, kullanalım diye vermiş; iyi mi kullandık, kötü mü kullandık, onun takdirini ise herkes ahrette öğrenecek. Hülasa, her dünyevi işimizi Allah´a bırakmaktan vazgeçme taraftarıyım. Günlük siyasetin meselesi olmamalı inanç; böylece din de istismardan da kurtulur.
KARAR OKURU? 29 Haziran 2019 08:59
Yazıklar olsun size. Akpartiyi eleştirebilir, külliyen batsın, bitsin, değerlerini koruyamadı, raydan çıktı, VS. diyebilirsiniz. Fakat bütün bunlar sizin gibi insanların din düşmanı CHP yi savunmanız ve bunlardan medet ummanız tarih sayfalarında kara bir leke olarak hafızalara kazınacaktır.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:03
12
Yahu kardeşim. Bu adamların CHP den ne beklentisi olacak. Siz artık bu fanatizmden kurtulun yahu. Akif bey çırpınarak ak partiye yol gösteriyor. Yapıcı Eleştiri diye birşey var. Sen ise yandaş medya kafasıyla fanatizm yapıyorsun. Neyse kime anlatıyorum.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:13
1
Doğru yapıyor ve milletle herkesin istediği doğru dili kullanıyorsa CHP bundan memleket kazanır. Keşke Akp de kendine gelse bir an önce.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:26
1
4 kutsal kitapta 17 yıldır gözler önünde takkiye yaptığınız dincilik yazmıyor. İnsanlık yazıyor. Kul hakkı yememek yazıyor. Esenyurtu kaybedersek kabeyi kaybederiz yazmıyor. Din Allah ile kul arasında. Reklam yapılmaz. Vicdan acımanın olmadığı yerde din var diye yalan konuştunuz. Gördüğünüz üzere insanlar yemedi. Yunan Ermeni Alevi vsss insan ayırmak hangi kitapta yazıyor. Devlet tüm dinlere saygılı olmalıydı. Takkiye edip oy için kullanmamalıydı. İmamlarla siyaset yapılmamalıydı. Ensara ses çıkarmalıydı. Hangi dinde şatafat var? Otur 17 yıldır yaşananları sorgula. Allah ın görmediğini düşün
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:30
3
Karar yazarlarının ikazlarına kulak verselerdi İstanbul kaybedilmezdi.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:26
2
Bu arada gerçek fetocular neden yargılanmıyor? Çünkü beraber yürüdüler kol kolaydılar ilkokulu bitirmemiş adamı halkına altın tepside sundular kıblemiz aynı zarar gelmez diye kozmik odayı açtılar. Bu mu senin dinin bu mu senin insanlığın bu mu senin vicdanın. Destek verdiğin için çok suçlusun be kardeşim yanlışın yanında olup karşısında yer almadın dilsiz şeytan oldun çok suçlusun be kardeşim. Allah seni affeder mi?
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 15:29
5
Tutturmuşsunuz bir din düşmanı lafı. Riyakar, hırsız, insana saygısız, yalancı, kabiliyetsiz bir iktidar olup; müslüman görünüp, müslüman olmayan islama zarar veren bir iktidar yerine varsın dinsiz olsun. Hiç olmazsa onun ne olduğu belli.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 16:29
5
Dinin en buyuk dusmani senin zihniyetindeki gereksizler.
kör leme 29 Haziran 2019 08:47
imamoglunun karsilacagi tehlikeyi anlatırken bile akpye lafı çarpıyor.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 07:40
Bence hem ankara hem de istanbul belediye başkanları yargı yoluyla görevden alınacak.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 08:53
0
Alsınlar da görsünler. Millet de onların altındaki koltuğu aliverir.
KARAR OKURUNA CEVABIMDIR 29 Haziran 2019 11:43
0
Yargı darbesiyle mi demek istiyorsunuz. Onlara yakışır,hem de çok yakışır.Yapsınlar,O zanan her şey daha güzel olur netice itibariyle.Gidişleri daha da hızlanır,kimse önünü alamaz. Sanki birileri(AKP'nin dışında),-o birilerinin ne olduğunu bilen biliyor-böyle bir işi sahneye koymakla,AKP'nin gidişini hızlandıracak gibi.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 15:23
0
O zaman oyun biter. Demokrasi rafa kalkmış olur.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 06:45
Güzel yazı...Umarım istifade ederler. Testi kırılmadan diyorsunuz. Sayın Akif Bey KARAR'a yorumlarımızı bu kolaylıkla ileteceğimiz bir okuyucu temsilci köşesi talep ediyoruz. İlgilenirseniz seviniriz.
m.duran 29 Haziran 2019 05:40
Üst üste 2-3 kez iktidar olan bir parti, daha sonrası için "iktidar hırsı" yâni "partizanlık" hastalığına kapılıyor. Halk iktidar(lar)ı böyle bir hastalığa daha fazla yakalanmadan bir an önce önlemini almalıdır. Böylesine tehlikeli hastalığa karşı önlem almayan halk, bu hastalığın büyük sıkıntısını kendi yaşayacaktır.
Krr 29 Haziran 2019 01:58
Bu sendrom, makamı hakedecek liyakati olmayan sonradan görme denilen kabiliyetsiz karakterlerin hastalığı. Şu anki iktidarın çok büyük çoğunluğu liyakatsiz bu gibi kibir abidelerinden oluşuyor. Siz merak etmeyin sosyal demokrat adam mücadeleyi kaybettiği zaman rakibinin elini havaya kaldırıp tebrik eder. Ona topal ördek muamelesi yapmaz. İmamoğlu için endişelenmeyin, daha henüz ilk raund bitti. Daha çok nakavtı olacak inşallah...
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 01:25
İmamoğlunu bilmem ama chp seçmeni zafer sarhoşluğu içinde.10 yıldır 10 kişi çalıştığımız bir ortamda 2 kişi akp ye oy verir birisi ben.biz sessiz sadece oy vermekten ibaret akp liliğimizle şikayetleri , tartışmaları dinlerdik.ama ilk kez dün ben başörtülü olduğum içinaydınlık dünyaya kapalı,geri kafalı sabit fikirli sıkma baş olduğumu öğrendim.ve bu dahil olmadığım bir tartışmada ben yokken bir grupta yazıldı ve 10 yıldır arkadaş olduğum,herkese saygılı olduğunu söyleyen chp li arkadaşlarımın hiç birinden itiraz gelmedi hatta bazıları alkışladı.evet herşey güzel mi oluyor.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 16:08
7
Yorumunuzu okuyunca insanın arkadaşlarınız çok da haksız değillermiş diyeceği geliyor ama neyse...
Sabır! 29 Haziran 2019 23:42
1
Şu yoruma bile 60 kırmızı kart gösteren karar neyin kararını vermiş oluyor.Düşün Akp nin yakasından ister parti kurun ister Chp ye katılın!
KARAR OKURU 30 Haziran 2019 11:05
2
Başını örttün veya örtmedin hiç bir değeri yok. Ülkeyi ne hale getirdiniz sevgili kızkardeşim.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 01:21
Sanırım bu bir karakter meselesi..Bu dünya,Resulullah tarafindan en umulmadık adamın,en guvenilir kişi seçilip,Şam valiliğine gönderilmesini de görmüş..Devlet mumunu misafiri gelince söndüren vhalifeyi de görmüş..Mesele adamlık..karakter ve liyakat ile yüregin içine kalmış..Analar ne sultan gönüllüleri doğuruyor be.!İlla da liyakat ve ahlak..Tribüne oynayıp cuma namazından çıkıp devlet arabasıyla ve lojmanıyla ve de iftarıyla adaylığa devam edeni Hak ve halk çarptı drğil mi.! Ekremi de çarpar..Milyonlarca örnek var kara toprakta yatanlardan..Camiye de imam seçmedik hem..Selamlarımla
Çıplak 29 Haziran 2019 01:11
Ben ,ben,ben derse insan ben merkezli düşünür, o zaman basiret bağlanır, her şeyi kendi kendine biçer, sonra birileri MFÖ grubu gibi Sen Neymişsin ne Abi! Deyince ara gazı verince kefal balığı gibi olur... Oltaya düşer sonu ızgara tava yanında salata...Ne diyelim Allah Haris kullardan eylemesin...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN