Back To Top
İngiltere'den Kaşıkçı açıklaması: Cinayet emrini veren adalet önüne çıkmalı

İngiltere'den Kaşıkçı açıklaması: Cinayet emrini veren adalet önüne çıkmalı

 - Son Güncelleme: 11.07.2019 Perşembe 17:02
İngiltere\'den Kaşıkçı açıklaması: Cinayet emrini veren adalet önüne çıkmalı
- A +

Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında konuşan İngiltere Dışişleri Bakanı Hunt "Bu korkunç cinayetin emrini veren kişinin adalet önüne çıktığından emin olmamız gerekiyor. Şu anda Suudi Arabistan'da devam eden bir süreç var. Ne olacağını görmeyi bekliyoruz" dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, İngiliz ve Kanada dışişleri bakanlıklarının Londra'da ortaklaşa düzenlediği Küresel Medya Özgürlüğü Konferası'nda gazetecilerin sorularını cevapladı.

"İngiltere’nin Cemal Kaşıkçı cinayetinde sorumluların adalet önüne çıkarılması için Suudi Arabistan’a ne türden baskı uyguladığı ve bir gelişme olmaması halinde başka hangi adımları atacağı" sorusuna Hunt "Bu cinayetin ülkemizin değerlerine tamamen aykırı olduğunu çok açıkça söyledik. Bunu çok üst düzeylerde, gerek Kral gerek Veliaht Prens'le gerekse Dışişleri Bakanıyla temaslarda kişisel olarak dile getirdim.” şeklinde yanıtladı.

“Bu konuda uygun bir sürecin işlemesi konusunda son derece net” olduklarını ifade eden Hunt, “Şu anda Suudi Arabistan’da devam eden bir süreç var. Bu korkunç cinayetle ilgili tutuklananlar var. Ne olacağını görmeyi bekliyoruz ancak şunu çok açık ifade ettik ki bu korkunç cinayetin emrini veren kişinin adalet önüne çıktığından emin olmamız gerekiyor.” diye konuştu.

LONDRA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN