Back To Top
22 yıldır yer aldığı CHP'den istifa eden başkan: Hakkımı helal etmiyorum

22 yıldır yer aldığı CHP'den istifa eden başkan: Hakkımı helal etmiyorum

 - Son Güncelleme: 15.01.2020 Çarşamba 20:16
22 yıldır yer aldığı CHP\'den istifa eden başkan: Hakkımı helal etmiyorum
- A +

CHP'nin 25 yıl sonra AK Parti'den aldığı Kırşehir'de, 1987'den ilçe teşkilatında görev alan kadın kolları başkanı Necla Yenidünya, son 2 yılda yaşananların kabul edilemez olduğunu belirterek görevinden ayrıldı.

Kırşehir'de, Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 22 yıllık kadın kolları başkanı Necla Yenidünya, "Hakkımı helal etmiyorum" diyerek istifa etti.

CHP İl Merkezi'nde düzenlenen toplantıda 'hadsizlik ve ben merkezci' yaklaşımları gerekçe gösteren kadın kolları başkanı Yenidünya, "Bir siyasi partiyi var eden yükseldiği ve temelini oluşturan ilkelerdir. Bu temel tabandan tavana aynı hassasiyetle inşa edildiği sürece ilerlemesi ve varlığının devamı olur" dedi.

"SON 2 YILDA YAŞANANLAR KABUL EDEMİYORUM"

1987 yılında görevine gençlik kollarında başladığını ifade eden Yenidünya açıklamasında, "Son 2 yıldır yaşadıklarım kişilerde ki deformasyon ve partime verdiği zararlar saygı, sevgi, parti yoldaşlığına uymayan yaklaşımlar terbiye sınırını aşan söylemler benim kabul edeceğim partidaşlık sınırlarını aşmaktadır.

20-01/15/aw909396_01.jpg

"PARTİYİ TEMSİL EDEMEYECEK KİŞİLERE İNİSİYATİFLER TANINDI"

22 yıldır sürdürdüğüm Kırşehir CHP Kadın Kolları Başkanlığı görevimi bırakıyorum. Görev süremi takdir edecek olan özünde CHP'li olanlar çalışmalarımı takdir eder. Bunca yılın sonunda burada oluşturulan olumsuz durum partimi temsil edemeyecek kişilere tanınan inisiyatifler yalnız benim değil bu partiye yıllarca emek veren herkesin taşıyamayacağı kadar ağırlaşmıştır" diye konuştu.

CHP ise Kırşehir'de 25 yıl sonra AK Parti'den Kırşehir Belediye Başkanlığını almıştı.

KIRŞEHİR/İHA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN