Back To Top
Bahçeli'den CHP'nin İşbankası hisseleriyle ilgili açıklama

Bahçeli'den CHP'nin İşbankası hisseleriyle ilgili açıklama

 - Son Güncelleme: 11.10.2018 Perşembe 17:16
Bahçeli\'den CHP\'nin İşbankası hisseleriyle ilgili açıklama
- A +

MHP lideri Devlet Bahçeli, Meclis'e CHP'nin İş Bankası hisselerinin Hazine'ye devri ile ilgili teklif gelirse destekleyeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Macaristan'dan dönüş yolunda uçakta gazetecilere yaptığı CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin hazineye devri konusundaki görüşlerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den yanıt geldi. Bahçeli, "Teklif gelirse destekleriz" dedi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce de gündeme getirdiği CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleri konusu, geçtiğimiz gün Macaristan'a gerçekleşen ziyaretin dönüş yolunda bir kez daha Erdoğan tarafından gündeme getirilmişti. Erdoğan, "Bu konuyu düzenleyebilmek için Milliyetçi Hareket Partisi'nin desteğini alarak bir kanun düzenlemesi yapabiliriz" demişti.

MESELE İŞ BANKASI DEĞİL

Erdoğan, Macaristan'dan dönerken uçakta şu sözleri sarf etmişti:
"Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. Mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim."

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN