Back To Top
İBB Meclisi Başkanvekili Göksel Gümüşdağ görevinden istifa ediyor

İBB Meclisi Başkanvekili Göksel Gümüşdağ görevinden istifa ediyor

 - Son Güncelleme: 13.01.2020 Pazartesi 20:07
İBB Meclisi Başkanvekili Göksel Gümüşdağ görevinden istifa ediyor
- A +

İBB Meclisi Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, Başakşehir Futbol Kulübü'ne daha fazla zaman ayırmak için İBB'deki başkanvekilliği görevini bırakacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 1. Başkanvekili AKP'li Göksel Gümüşdağ, görevinden 17 Ocak'ta istifa edeceğini söyledi.

Saraçhane'de gerçekleşen İBB ocak ayı meclis toplantısı ilk birleşimi sonunda konuşan Gümüşdağ, 17 Ocak Cuma günü itibarıyla Meclis 1. Başkanvekilliği görevinden ayrılacağını belirtti.

BAŞAKŞEHİR İÇİN BAŞKANVEKİLLİĞİNİ BIRAKIYOR

16 yıl meclis başkanlığı yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Gümüşdağ, tüm belediye başkanlarına ve meclis üyelerine teşekkür etti.Uzun zamandır çok yoğun bir şekilde çalıştığını aktaran Gümüşdağ, şöyle konuştu:

"Başakşehir Futbol Kulübüne olan tutkumu biliyorsunuz. Zaman zaman dört ayrı görev yapmak nasip oldu. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı, Başakşehir Futbol Kulübü Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi 1. Başkanvekilliği ve fabrika... Bana anlayış gösteren eşime ve kızıma da bu konuda ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a da bu zamana kadar verdiği destek ve güveninden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra meclis üyesi sıfatıyla aranızda olacağım."

YENİ BAŞKANVEKİLİ İÇİN SEÇİM YAPILACAK

Gümüşdağ'ın ardından AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ve CHP Grup Başkanvekili İsmail Doğan Subaşı da söz alarak Gümüşdağ'a yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür etti.

İstifanın ardından şubat ayı meclis toplantısında Meclis 1. Başkanvekilliği için seçim yapılması bekleniyor.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN