Back To Top
İstanbul'da öğrenci akbiline indirim bugün devreye girdi

İstanbul'da öğrenci akbiline indirim bugün devreye girdi

 - Son Güncelleme: 17.05.2019 Cuma 12:17
İstanbul\'da öğrenci akbiline indirim bugün devreye girdi
- A +

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, öğrenci mavi kartı için aldığı indirim kararı bugün itibarıyla başladı. Öğrenciler, bundan böyle aylık mavi kart ücreti olarak 40 lira ödeyecek. Söz konusu indirim kararı, daha önce İstanbul adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında tartışmaya neden olmuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 15 Mayıs Çarşamba günü öğrenci mavi kartları konusunda aldığı indirim kararının bugün itibarıyla başladığı açıklandı.

Meclis'ten oy birliğiyle alınan kararın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Yerlikaya tarafından onaylanmasıyla indirim hayata geçirildi.

İstanbulkart'ın Twitter hesabında indirim kararının uygulamaya konulduğu duyuruldu. Sosyal medya hesabında yapılan duyuruda "İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı gereği 17 Mayıs 2019'dan itibaren indirimli öğrenci kartları için aylık abonman ücreti 85 lira yerine 40 lira olarak ücretlenecektir. Alınan kararın İstanbullulara, öğrencilerimize ve milletimize hayırlı olmasını dileriz." denildi. 

Buna göre, öğrenciler bugünden itibaren İETT'nin ilgili birimlerine başvurarak aylık mavi kartlarını belirlenen yeni fiyata göre alabilir. 

İSTANBUL/AA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN