Back To Top
Erdoğan: Hitler'in ruhu İsrail'de yeniden hortlamıştır

Erdoğan: Hitler'in ruhu İsrail'de yeniden hortlamıştır

 - Son Güncelleme: 24.07.2018 Salı 21:32
Yükleniyor...
- A +

Başkan Erdoğan, İsrail'in geçtiğimiz günlerde kabul ettiği 'Yahudi Ulus Devlet' yasasına çok sert tepki göstererek, "Dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Hitler'in ruhu, İsrail'in bazı yöneticileri arasında yeniden hortlamıştır" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.

Konuşmasına Yunanistan'daki yangında yaşamını yitirenlere başsağlığı dileyerek başlayan Erdoğan, "İhtiyaç duyulması halinde her türlü yardıma hazırız" dedi. 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Üst düzey yöneticilerle ilgili çalışmalarımızı önemli ölçüde tamamladık, tamamlıyoruz. Bakanlarımız kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili, kısa, orta ve uzun vadeli eylem planlarını hazırlıyor. Seçim sürecindeki taahhütlerimizi de hemen uygulamaya geçireceğiz. Ve 100 günlük program çalışmamız devam ediyoruz.

18-07/24/20180724_2_31599955_35888598.jpg

'SÖZ VERDİK, OHAL'İ KALDIRDIK'

OHAL'i kaldırmamız önemli bir adımdır. Söz verdik, sözümüzü yerine getirdik. 'Seçimin ardından bu adımı atacağız' dedik. 'Ne aldanan olacağız, ne aldatan olacağız' dedik ve bu gerçeği uygulamaya bir kez daha geçirmiş olduk. 

'Seçim sonrası yetkili bakanlıkla çalışmalarımızı yaparız ve bununla ilgili adımı atarız' dedik ve bedelli askerlik konusunda adımımızı attık. Türkiye'yi bir daha bedelli kanununa ihtiyaç duymayan bir düzenlemeyle buluşturacağız.

18-07/24/20180724_2_31600706_35889811.jpg

'MİLLETİMİZİN ASKERLİKLE BAĞININ KOPMASINI İSTEMİYORUZ'

Batı ülkelerinde askerlik için personel bulunamadığı bir dönemde biz, yığılmaları önlemek için sürekli bedelli askerlik kanunu çıkartmak zorunda kalıyoruz. 

Milletimizin askerlikle bağının kopmasını istemiyoruz. Tüm vatandaşlarımıza temel askerlik eğitiminin tatbiki olarak verebileceğiz ve TSK'nın insan gücünü uzmanlığa dayalı hale getirebileceğiz bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Terörle mücadelenin herhangi bir zaafiyete uğramadan devam etmesini arzu ediyoruz.

Türkiye'nin her bölgesinde OHAL ilan etme hakkımız vardır. Terör riskinin çok daha düşük olduğu ülkeler, bizden 10 kat fazla yaptırım uyguluyor. Çıkardığımız kanunlar yüzünden kimsenin bizi eleştirmeye hakkı yoktur. Bu anlayışla çalışmalarımızı yürüttük, yürütmeye devam edeceğiz.

18-07/24/20180724_2_31600706_35889808.jpg

'MÜNBİÇ KONUSUNU GÜNDEME GETİRİYORUZ'

Güvenlik güçlerimizin gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar doğru yolda ilerlediğimizin en büyük ispatıdır. Suriye'yi adım adım güvenli hale getiriyoruz. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla yaklaşık 4 bin kilometre alanı Suriyeli kardeşlerimizin güvenle yaşayabileceği hale getirdik. 

Şimdi ABD'li arkadaşlarımızla Münbiç konusunu gündeme getiriyoruz. Bu ülkedeki operasyonlarımız, her yer güvenli bir hale gelene dek sürecektir.  Beka meselesi olarak gördüğümüz bu konuda kimse bize engel olamaz. Gerçek dostlarımız, bu mücadelemizde yanımızda olanlardır. Teröristlerin yanlarında yer alanları da asla unutmayacağımızı belirtmek isterim.

'HİTLER'İN RUHU, İSRAİL'DE YENİDEN HORTLAMIŞTIR'

(Yahudi Ulus Devlet Yasası) Bu düzenleme İsrail'in dünyadaki, en siyonist, en faşist, en ırkçı devlet olduğunun hiçbir şüpheye yer vermeyecek şekilde ispatıdır. 

18-07/24/20180724_2_31600989_35890270.jpg

İslam dünyasını, Hristiyan alemini, dünyadaki demokrat ve özgürlükçü tüm devletleri, kurumları, sivil toplum kuruluşlarını, medya mensuplarını İsrail'e karşı harekete geçmeye davet ediyorum.

Hitlerin, ari ırk saplantısı ile İsrail yönetiminin, bu kadim toprakları sadece Yahudilere ait sayan anlayışı arasında hiçbir fark yoktur. Dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Hitler'in ruhu, İsrail'in bazı yöneticileri arasında yeniden hortlamıştır.

ULUSLARARASI YATIRIMCILARA ÇAĞRI

Buradan uluslararası yatırımcıları, ülkemizdeki yatırımcıları, tüm finans çevrelerini Türkiye'nin geleceğine güvenmeye davet ediyorum. Türkiye'ye bugün yatırım yapanlar, yarın en çok karlı çıkanlar olacaktır. Büyük yatırımcıların muhatabı artık doğrudan Cumhurbaşkanlığı olacaktır. 

18-07/24/20180724_2_31600989_35890273.jpg

Türkiye, yönetim değişikliğini tamamlamıştır. Bundan sonra önümüzde kısa vadeli tek bir seçim takvimimiz var. Bu da 2019 Mart ayındaki yerel seçimler. 18 Ağustos'ta olağan büyük kongremizi yapıyoruz ve yerel seçimlere yönelik çalışmalarımızı başlatıyoruz. Atalarımızın dediği gibi, her alanda olduğu gibi siyasette de erken kalkan yol alır. Bunu unutmayacağız.

24 Haziran seçimlerinde aldığımız oyları, sandık bazına kadar inerek analiz ediyoruz. Özellikle 1 Kasım'a göre oy kaybettiğimiz yerleri ve bunların sebeplerini anlamaya çalışıyoruz. Söyleme kadar bütün unsurları göze alarak çıkardığımız sonuçları ders haline dönüştürüyoruz. Başka partiler olağanüstü kongreleriyle, iç çekişmeleriyle uğraşabilirler. Bizim böyle bir lüksümüz yok. Milletimiz bizden hizmet bekliyor. Dertlerine derman olmamızı bekliyor.

'KENDİMİZİ HESABA ÇEKMELİYİZ'

Eğer milletimizin verdiği mesajları doğru şekilde almaz, eksiklerimizi düzeltmeden sandığa gidersek bu bize yakışmaz. Biz milletimizle hareket ettiğimiz için daima zirvede kaldık. Hesaba çekilmeden kendimizi hesaba çekmeliyiz. Mahalli seçimlere işte bu anlayışla hazırlanmak zorundayız. Kimse, bulunduğu makamları, kalacakları bir makam olarak kabul etmemelidir. Yerel seçimlerde kimse bu hassasiyeti gözünden kaçırmasın. Bazıları belki dört dönem görev yapmış olabilir, değişmesi gerekiyorsa, bu partinin yetkili kurulları karar veriyorsa o da 'Hayırlı olsun' der, arazide çalışmaya başlar.

Diğer partilerin halini görüyorsunuz değil mi, biz onların durumuna düşemeyiz. Partimdeki toplantıda söylediğim gibi, bize gururlanmak, bize kibir asla yakışmaz. Mütevazı olacağız ve Mevlana'nın dediği gibi toprak gibi olacağız. Bunu başardığımız anda neticeye ulaşırız. Bunu başarmadığımız anda kusura bakmayın, gururların gerçek sahibi olan Allah'tır. O zaman da tokadı ilahi gelir ve verilen makamlar tek tek geri alınır.

18-07/24/20180724_2_31599955_35888607.jpg

'TÜRKİYE'Yİ BÜYÜTMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ'

Geçtiğimiz yıl milletimizin sesine kulak vererek bu adımları atmıştık. 2019 Mart için de yine milletimize kulak vereceğiz, kimlerin kalıp, kimlerin gideceğini netleştireceğiz. Sizlerden partimiz için en doğru kararları vermemize katkı sağlamanızı istiyorum. Arkadaşlar, yedi aylık bir süreç var. Bu süreç içerisinde büyük ihtimalle pazar günü Meclisimiz kapanıyor. Bundan sonra tüm arkadaşlarımız seçim bölgelerine dönüyorlar, o andan itibaren Mart'ın hazırlıklarına başlamalıyız.

 Şimdiden 26 Ağustos Malazgirt Anma Törenleri'ne hazırlanın. 25-26 Ağustos inşallah Malazgirtli olacağız. Alparslan'ın o maneviyetiyle buluşacağız. Bizler Cumhurbaşkanlığı'nda, sizler Meclis'te, belediye başkanlarımız kendi bölgelerinde, gençlik kollarımız, kadın kollarımızla birlikte arazide Türkiye'yi büyütmek için çalışacağız. Rabbimizin inayeti, milletimizin desteğiyle inşallah bunu başaracağız."

 

Yükleniyor...

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN