Back To Top
Donald Trump: Zamanı geldiğinde Çin’le bir anlaşma yapacağız

Donald Trump: Zamanı geldiğinde Çin’le bir anlaşma yapacağız

 - Son Güncelleme: 14.05.2019 Salı 15:38
Donald Trump: Zamanı geldiğinde Çin’le bir anlaşma yapacağız
- A +

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Çin'le "zamanı geldiğinde" bir ticaret anlaşması yapılacağını söyledi.

Trump resmi Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, şunu yazdı:

“Zamanı geldiğinde Çin ile bir anlaşma yapacağız. Kendisine daha önce defalarca kez söylediğim gibi Başkan Xi ile olan arkadaşlığım ve ona duyduğum saygının limiti yok fakat yapılacak anlaşmanın ABD için kusursuz olması gerekiyor çünkü diğer türlü bu anlaşmanın bir anlamı yok. WTO’nun (Dünya Ticaret Örgütü) tek taraflı ve saçma kurulumundan bu yana ABD’nin ticarette Çin’e olan kaybını telafi etmemize izin verilmeli. Bütün bunlar, herkesin düşündüğünden daha hızlı olacak!”

Daha önce yaptığı açıklamada Trump, ABD-Çin ticari görüşmelerinin başarılı olmasını beklediğini söylemişti. Ayrıca Trump’ın Haziran’da Japonya’da düzenlenecek olan G20 Zirvesi’nde Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile bir araya gelmesi bekleniyor.

İSTANBUL/DHA

 

 


 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN