Back To Top
Terör örgütü YPG/PKK, Türkiye'ye karşı Esed ile ortaklık peşinde

Terör örgütü YPG/PKK, Türkiye'ye karşı Esed ile ortaklık peşinde

 - Son Güncelleme: 08.10.2019 Salı 13:14
Terör örgütü YPG/PKK, Türkiye\'ye karşı Esed ile ortaklık peşinde
- A +

Terör örgütü PKK'nın ana unsuru olduğu SDG'nin başındaki Şahin Cilo, Fırat'ın doğusuna Barış Pınarı Harekâtı yapmayı planlayan Türkiye'ye karşı Esed ile ortaklık yapmayı planladıklarını açıkladı.

Terör örgütü YPG/PKK, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna operasyon hazırlıklarını tamamlaması ve ABD güçlerinin de sınır hattından çekilmeye başlaması üzerine, Beşar Esed rejimi ile yakınlaşmaya ve iş birliği arayışına yöneldi.

YPG/PKK'ya ait olduğu bilinen web sitelerine göre, Mazlum Abdi adını da kullanan Şahin Cilo isimli terörist, Türkiye'ye karşı savaşmak için Beşşar Esed ile ortaklık kurmayı düşündüklerini söyledi.

Terör örgütü böylece rejimin resmi kalkanını kullanarak Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna geçmesini engellemeyi ve işgalini sürdürmeyi planlıyor.

YPG/PKK, geçen yıl da Türkiye'nin düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı sırasında rejimle Afrin'e girmesi için görüşmeler yapmıştı ancak sonuç alamamıştı.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN