Gram altına kademeli kar! İslam Memiş öyle bir seviye verdi ki... Sakın bu hayatı yapmayın!

Gram altına kademeli kar! İslam Memiş öyle bir seviye verdi ki... Sakın bu hayatı yapmayın!

Geçtiğimiz günlerde dolar 17 TL , gram altın 1000 lira üzerinde iken 'Satın' uyarısı yapan Piyasa Uzmanı İslam Memiş, yeni süreç için kritik uyarılarda bulundu. Altında ciddi bir baskı olduğunu ifade eden Memiş, kar etmek isteyenler için yeni bir formül açıkladı. İşte TL ile yeni yatırım yapmak isteyenleri yakından ilgilendiren o açıklamalar.

Piyasa ve Kapalı Çarşı'daki rakamlar üzerinde değerlendirme yapan Memiş, aradaki farktan dolayı dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Özellikle bankadaki makas aralığına da değinen Memiş, gram altın almak isteyenleri uyardı. Memiş, yeni alım yapacaklar içinse kademeli formülü verdi.

dolaraltin-002.jpg

GRAM ALTINDA O HATAYI YAPMAYIN!

Fiyatlarda yaşanan düşüş için panik satıcıların yaptığı işlemi eleştiren İslam Memiş, uyarılarda bulundu. Altın almak isteyenler için Kapalı Çarşı ve piyasalardaki farkın 9 lirayı bulduğunu belirten Memiş, alım yaparken bunu göz önünde bulundurmalarını istedi. Altın fiyatları düştüğünde hemen satış yapanalar içinse "Gün içinde 994'e kadar işlemler gerçekleşti ama Kapalı Çarşı'da 983 lira. 9 liralık makas aralığı var. Yine bankalardan almak istediğinizde altını, makas aralığını göz önünde bulundurun. Değişken fiyatlar göreceksiniz, altın düşüyor, almayalım, bekleyelim düşüncesinde olanları uyarmak isterim" ifadelerini kullandı.

ALIM İÇİN KADEMELİ FORMÜL

Alım yaparken kademeli işleme dikkat çeken İslam Memiş, gram altın için yeni seviyeyi de verdi. 1450 liraya dikkat çeken Memiş, "1000 lira altında, 950-1000 aralığında sadece kademeli alım yapabilirsiniz. Bana göre çok iyi bir karar. Bir sonraki atak 1050, bir sonraki atak 1200 ve yılın son çeyreğinde 1450 benim için şaşırtıcı olmayacaktır" dedi.

ONS ALTINDA CİDDİ BASKILANMA

Ons altında baskılanmaların yaşandığını ifade eden Memiş, destek seviyesini de verdi. 'Satmayın' uyarısı yapan Memiş, "Elinde gram altın bulunduran yatırımcının da her yükselişte hemen satalım. Bence satmayalım. Onsta ciddi bir baskılanma var. 1810 dolar seviyesi güçlü bir destek seviyesi" yorumunu yaptı.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN