03.07.2020  17:21
SON GÜNCELLEME: 
04.07.2020  03:00
KAYNAK: 
LONDRA/AA

Son dakika! İngiltere, Türkiye'ye 'Kovid-19 vizesi' verdi

Son dakika haberi... İngiltere yurt dışından dönenlere uygulanan 14 günlük karantinada Türkiye’ye muafiyet getirdi. Listede ABD, Meksika ve Brezilya gibi Kovid-19 salgınının artarak devam ettiği ülkelere yer verilmedi.

+
-

İngiltere yurt dışından dönenlere uygulanan 14 günlük karantinada Türkiye’ye muafiyet getirdi.

56 ÜLKEYE MUAFİYET HAKKI VERİLDİ

İngiliz Ulaştırma Bakanlığı, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülkeye yurt dışından gelişlerde uygulanan 14 günlük karantina kuralında muafiyet tanınan 56 ülke arasında Türkiye'ye de yer verdi.

56 ülkeden İngiltere'ye gidecek yolcular, eğer önceki 14 gün boyunca listede yer almayan bir ülkede bulunmamışsa 14 gün karantinaya girmek zorunda kalmayacak.

Listede ABD, Meksika ve Brezilya gibi Kovid-19 salgınının artarak devam ettiği ülkelere yer verilmedi.

NE OLMUŞTU?

The Daily Telegraph gazetesi, İngiltere'nin, tüm AB destinasyonlarına, Bermuda ve Cebelitarık dahil olmak üzere İngiliz bölgelerine ve Türkiye, Tayland, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya zorunlu olmayan seyahat yasağını kısa süre içinde kaldıracağını yazmıştı.

Telegraph'a konuşan İngiliz hükümeti yetkilileri, Türkiye’ye uygulanan karantina uygulamasının da kaldırılacağını duyurmuştu. İngiltere, geçen Cuma günü Fransa, Yunanistan ve İspanya gibi ülkelerden dönen kişiler için uygulayacağı 14 günlük karantinadan vazgeçeceğini açıklamıştı.

 

DİĞER HABERLER
Okulların açılış tarihi değişecek mi?
2020 DGS soru-cevap kitapçığı nasıl indirilir?
Oruç Reis gemisinin ilan ettiği Navtex ne demek?
LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir?
LGS boş kontenjanlara başvuru ne zaman ve nasıl yapılır?
LGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak?
Evden çıkarılmak istenen kiracı, ev sahibini vurdu