İstanbul seçim sonuçları 2019: İşte İstanbul partilerin oy oranı! | 31 Mart yerel seçimleri

İstanbul seçim sonuçları 2019: İşte İstanbul partilerin oy oranı! | 31 Mart yerel seçimleri

31 Mart 2019 yerel seçim sonuçlarında gözlerin çevrildiği en önemli il İstanbul. İstanbul seçim sonuçları 31 Mart yerel seçimlerinin kaderini belirleyecek önemde. Cumhur İttifakı (AK Parti - MHP) adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı (CHP İyi Parti) adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarıştı. Ankara ile birlikte İstanbul, iktidarın kaybetmek istemediği illerin başında geliyor. Muhalefet ise İstanbul seçim sonuçlarını iktidarın değişmesi için açılacak bir yol olarak görüyor. İstanbul anketlerinde AK Parti önde görünse de aradaki fark sürpriz sonuçlara gebe. KARAR.COM seçim 2019 özel sayfasında İstanbul seçim sonucunu, partilerin oy oranını, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun aldığı oyları anlık olarak yansıtıyor. İstanbul ve ilçelerinin seçim sonuçları tüm detaylarıyla haberimizde.

İstanbul seçim sonuçları 31 Mart yerel seçimlerinde iktidar ve muhalefetin kaderine doğrudan etki edecek. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı'nın ortak adaylar çıkardığı İstanbul'da sandıktan çıkacak sonuç siyasetin yönünü değişterecek kadar önemli. Karar.com seçim 2019 özel safyasında tüm illeri olduğu gibi İstanbul 31 Mart sonuçlarını anlık olarak sayfalarına yanstıyor. İlk sonuçları, İstanbul partilerin oy oranı, adayların oy oranı, ilçe ilçe seçim sonuçlarıyla sayfamızda. İstanbul'da Cumhur İttifakı (AK Parti - MHP) adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı (CHP İyi Parti) adayı Ekrem İmamoğlu yarışıyor. HDP'nin de 'gizli ortak' olarak Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nu desteklediği biliniyor. Saadet Partisi kendi adayını çıkardı.

"İstanbul partilerin oy oranı, adayların oy oranı ne?" 31 Mart en çok cevabı aranacak soruların başında bu geliyor. İstanbul'da hangi parti, aday önde, AK Parti, CHP, İYİ Parti oy oranları, anlık olarak aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz. 

19-03/25/secimlinkkalip.jpg

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI, 31 MART PARTİLERİN OY ORANLARI

İstanbul seçim sonuçlarında Cumhur İttifakı ve Millet ittifakı oy oranları ne? Binali Yıldırım mı Ekrem İmamoğlu mu önde? AK Parti, CHP, İYİ Parti İstanbul Belediye Meclisi oy oranları ne? Tüm bu soruların cevabını KARAR.COM seçim 2019 sayfasından anlık olarak takip edebilirsiniz. 

BİNALİ YILDIRIM MI EKREM İMAMOĞLU MU?

Peki İstanbul seçim sonuçları nasıl şekillenir? AK Parti ve MHP'nin ortak adayı Binali Yıldırım mı yoksa CHP ve İYİ Parti'nin adayı Ekrem İmamoğlu mu ipi göğüsler? Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nun, İstanbul'da aday göstermeyen HDP tabanı tarafından destekleneceği varsayıldığında hem anket sonuçları hem de daha önceki seçimlerde çıkan tabloda sürpriz yaşanabilir. Anket sonuçlarına göre Binali Yıldırım bir adım önde görünüyor. Gezici Araştırma'nın 16-17 Mart tarihlerinde yaptığı ankette Binali Yıldırım yüzde 43 oy alıyor. İmamoğlu'nun oy oranı ise yüzde 42,4 kararsızlar dağıtıldığında bu oranlar sırasıyla yüzde 49,3 ve yüzde 48,6. 

19-03/23/gezici-ank.png

Gezici'nin bir önceki anketinde Yıldırım'ın oy oranı yüzde 52,1, İmamoğlunun oranı ise yüzde 46,6 olarak açıklanmıştı. Bu da İmamoğlu'nun giderek arayı kapattığını, seçim günü sürpriz beklentilerini arttırdığını gösteriyor. 

19-03/15/1-1552642807.jpg
Gezici Araştırma'nın ilk anket sonuçları. 

ORC'NİN İSTANBUL SEÇİM SONUCU ANKETİ

ORC şirketinin İstanbul seçim sonuçları için yaptığı ankette Binali Yıldırım yüzde 50.9 ile ile önde görünüyor. Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ise yüzde 46.6 oy oranına sahip.

19-03/23/isyanbul-anket.png

ORC'nin İstanbul genelinde ilçe bazında yaptıığı kapsamlı ankette 39 ilçesinin 24’ünde AK Parti, 14 ilçede CHP önde.

19-03/15/ekran-resmi-2019-03-15-123209.png

19-03/15/ekran-resmi-2019-03-15-123224.png

Çeşitli anket şirketlerinin yaptığı 2019 İstanbul seçim sonuçları tahmininde Binali Yıldırım'ın üstünlüğü dikkat çekiyor. Ekrem İmamoğlu'nun Yıldırım'ı hemen takip eden seçim sonuç tahminleri İstanbul'da Cumhur İttifakı Millet İttifakı çekişmesinin kıran kırana olacağının da işaretini veriyor.

19-03/15/istnabul-anket.png
İmamoğlu'nu önde gösteren tek anket PollMark Araştırma Şirketi'en ait. 

Ada Araştırma'nın 10-18 Mart tarihleri arasında yaptığı ankette ise AK Parti adayı Binali Yıldırım yüzde 48.4, CHP adayı Ekrem İmamoğlu ise yüzde 49.2 oy alıyor. Anketler İstanbul seçim sonuçlarının son dakika tercihleriyle şekilleneceğini gösteriyor. 

19-03/25/adaanket.jpg

AREA Araştırma şirketi tarafından Türkiye genelinde yapılan ve 25 Mart'ta paylaşılan anket sonuçlarına göre ise Ekrem İmamoğlu yüzde 50,3, Binali Yıldırım ise yüzde 44 oy alıyor. 

24 HAZİRAN İSTANBUL SEÇİM SONUCU NE DİYOR?

24 Haziran İstanbul seçim sonuçları, 31 Mart için de projeksiyon sunabilir. AK Parti milletvekili seçimlerinde yüzde 42.7 oy oranı ile birinci sırada çıktı. Meclis'e 43 vekil gönderen AK Parti'nin bu seçimdeki ittifak ortağı MHP de yüzde 8.3 oy oranı ile 8 vekil çıkardı. Millet İttifakı'nın CHP kanadı yüzde 26.4 oy alırken, diğer kanadı İYİ Parti'nin yüzde 8'lik oy potansiyeli dikkat çekiyor. 31 Mart'ta gizli olarak Millet İttifakı'na destek verdiği söylenen HDP'nin yüzde 12 oy oranı bulunuyor. Bu tablo sandıkta yüzde 47'lik bir potansiyele işaret ediyor. 

19-03/15/ekran-resmi-2019-03-15-132208.png

İstanbul 2014 yerel seçim sonuçlarında da AK Parti ipi göğüslemişti. AK Parti'nin İstanbul'da belediye başkanlığını kazandığı seçimlerde oy oranı yüzde 47.95 olarak gerçekmeşmişti. 

19-03/25/istanbul-secim-sonucu.jpg

2019 yerel seçimlerinden ittifak dışındaki paritler seçime kendi adayları ile gidecek. Saadet Partisi Necdet Gökçınar, Demokratik Sol Parti Muammer Aydın, Vatan Partisi Mustafa İlker Yücel, Bağımsız Türkiye Partisi Selim Kotil, Türkiye Komünist Partisi Zehra Güner Karaoğlu'nu İBB Başkan adayı olarak gösterdi.  

AK PARTİ ADAYI BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Binali Yıldırım, Bakanlık ve Başbakanlık yaptı. Son olarak TBMM Başkanlık görevinde bulundu. Yıldırım,  20 Aralık 1955 tarihinde Erzincan'ın Refahiye ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı.1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi’nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1990-1991 yılları arasında İsveç'te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü'ne ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi aldı. Bu eğitim sırasında toplam 6 ay İskandinavya ülkeleri ve Avrupa'da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu. 

İTÜ Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nde asistan ve araştırma görevlisi olarak çalıştı.1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmelerinde Genel Müdürlük görevinde bulundu. Başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul'a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla İDO'yu alanında dünyanın en büyük şirketleri arasına soktu.

Binali Yıldırım, 58. Hükümet, 59. ve 60. Hükümetler dönemlerinde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı ve TBMM 22. Dönem AKP İstanbul ve 23. Dönem AKP Erzincan milletvekilliği görevlerinde bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 Temmuz 2011’de açıkladığı “Ustalık Kabinesi” olan 61. hükümette Binali Yıldırım, Türkiye'nin 71. Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı. Bu göreve 4. kez getirilen ilk bakan oldu. 

1 Kasım 2015 seçimlerinde İzmir Milletvekili seçildi. 24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde Ulaştırma Bakanı olarak görevlendirildi.  

19 Mayıs 2016 tarihinde yapılan AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısında, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan AK parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Parti Genel Başkanlığa aday gösterildi. AK Parti 2.Olağanüstü Büyük Kongresinde Genel Başkan adayı seçildi. 22 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hükümet kurma görevi verildi. 24 Mayıs 2016 tarihinde ise 65. Türkiye Hükûmeti kurarak Başbakan oldu. AK Parti 27. dönem İzmir 1. bölge 1. sıra milletvekili adayı oldu. 09 Temmuz 2018'de parlamenter sistemin son Başbakanı olarak görevini tamamladı. 24 Haziran seçimlerinin ardından yeni sistemin ilk TBMM Başkanı seçildi. 13 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine Devlet Şeref Madalyası verildi. 

Binali Yıldırım, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. 


İmamoğlu 2009'da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 

MİLLET İTTİFAKI ADAYI EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Millet İttifakı 31 Mart İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu ile yarışacak. Ekrem İmamoğlu kimdir, nerelidir?

Ekrem İmamoğlu (d. 1970, Akçaabat), Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı ve görevdeki Beylikdüzü belediye başkanıdır. Ekrem İmamoğlu, 1970'te Trabzon'da doğdu. Trabzon Lisesi'nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

1992'de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü'nde yöneticilik yaptı. 2009'da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. İmamoğlu, Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İSTANBUL'DA YARIŞACAK PARTİ VE ADAYLAR BELLİ OLDU

İstanbul ve ilçelerinde partilerin belediye başkan adayları şöyle:

Adalet ve Kalkınma Partisi

Büyükşehir Belediyesi: Binali Yıldırım

Adalar: Özlem Öztekin Vural

Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı

Ataşehir: İsmail Erdem

Avcılar: İbrahim Ulusoy

Bağcılar: Lokman Çağırıcı

Bahçelievler: Hakan Bahadır

Bakırköy: Mehmet Umur

Başakşehir: Yasin Kartoğlu

Bayrampaşa: Atila Aydıner

Beykoz: Murat Aydın

Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık

Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız

Büyükçekmece: Mevlüt Uysal

Çatalca: Mesut Üner

Çekmeköy: Ahmet Poyraz

Esenler: M. Tevfik Göksu

Esenyurt: Azmi Ekinci

Eyüpsultan: Deniz Köken

Fatih: Ergün Turan

Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta

Güngören: Bünyamin Demir

Kadıköy: Özgül Özkan Yavuz

Kağıthane: Mevlüt Öztekin

Kartal: Ebubekir Taşyürek

Küçükçekmece: Temel Karadeniz

Pendik: Ahmet Cin

Sancaktepe: Şeyma Döğücü

Sarıyer: Salih Bayraktar

Sultanbeyli: Hüseyin Keskin

Sultangazi: Abdurrahman Dursun

Şile: İlhan Ocaklı

Şişli: Nihal Yıldırım

Tuzla: Şadi Yazıcı

Ümraniye: İsmet Yıldırım

Üsküdar: Hilmi Türkmen

Zeytinburnu: Ömer Arısoy

Cumhuriyet Halk Partisi

Büyükşehir Belediyesi: Ekrem İmamoğlu

Adalar: Erdem Gül

Ataşehir: Battal İlgezdi

Avcılar: Turan Hançerli

Bahçelievler: Mehmet Ali Özkan

Bakırköy: Bülent Kerimoğlu

Başakşehir: Abdulhadi Akmugan

Bayrampaşa: Remzi Albayrak

Beşiktaş: Rıza Akpolat

Beykoz: Coşkun Tosun

Beylikdüzü: Mehmet Murat Çalık

Beyoğlu: Alper Taş

Büyükçekmece: Hasan Akgün

Çatalca: Cem Kara

Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım

Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt

Eyüpsultan: Emel Bilenoğlu

Fatih: Soner Özimer

Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya

Güngören: İsmet Yaşar

Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı

Kartal: Gökhan Yüksel

Küçükçekmece: Kemal Çebi

Maltepe: Ali Kılıç

Pendik: Mehmet Salih Usta

Sancaktepe: Özgen Nama

Sarıyer: Şükrü Genç

Silivri: Özcan Işıklar

Sultanbeyli: Ayhan Koç

Sultangazi: Haluk Bozkurt

Şile: Ali Şecaattin Güney

Şişli: Muammer Keskin

Tuzla: Salim Gürsoy

Ümraniye: Cafer Aktürk

Üsküdar: Ahmet Kılıç

Zeytinburnu: Adil Emecan

Milliyetçi Hareket Partisi

Beşiktaş: Serkan Topeli

Maltepe: Ahmet Baykan

Silivri: Volkan Yılmaz

İYİ Parti

Arnavutköy: Muharrem Yaman

Bağcılar: Muhammed Bayram

Bakırköy: Ateş Ünal Erzen

Beykoz: Bilgehan Murat Miniç

Beşiktaş: Affan Keçeci

Fatih: İlay Aksoy

Şile: Rahmi Çakar

Kağıthane: Mehmet Aslan

Kadıköy: Emre Kınay

Esenler: Mustafa Yılmaz

Saadet Partisi

Büyükşehir Belediyesi: Necdet Gökçınar

Adalar: Hakan Aktaş

Arnavutköy: Ekrem Önal

Ataşehir: Adem Boz

Avcılar: Mücahit Karlı

Bağcılar: Şakir Şahin

Bahçelievler: Yaşar Avcı

Bakırköy: Adnan Şahin

Başakşehir: Bekir Demirkaya

Bayrampaşa: İsmail Acar

Beşiktaş: Murat Kutlu Sezen

Beykoz: Muharrem Kaşıtoğlu

Beylikdüzü: Tuncer Koğa

Beyoğlu: Mehmet Yıldız

Büyükçekmece: Caner Bitiş

Çatalca: Serdar Taşar

Çekmeköy: Abdulhalim Meşe

Esenler: Tuğrul Yalçınkaya

Esenyurt: Hasan Kara

Eyüpsultan: İlker Çiftçi

Fatih: İbrahim Bakşiş

Gaziosmanpaşa: Bilal Ay

Güngören: Adnan Hacıabdullahoğlu

Kadıköy: Recep Yılmaz

Kağıthane: Zeynel Keskin

Kartal: Fehim Hava

Küçükçekmece: Mustafa Kurdaş

Maltepe: Fatih Erbican

Pendik: Mahmut Kılıç

Sancaktepe: Abdulkadir Çelebi

Sarıyer: Davut Tepeyurt

Silivri: Şükrü Yıldırım

Sultanbeyli: Muhammet Fetullah Bülbül

Sultangazi: Hüseyin Aydoğan

Şile: Yunus Emre Köse

Şişli: Muharrem Çam

Tuzla: Resul Kılıç

Ümraniye: Yakup Kasımay

Üsküdar: Yılmaz Bayat

Zeytinburnu: Mikail Kabak

Büyük Birlik Partisi

Arnavutköy: Aytekin Kurt

Avcılar: Selahattin Şavur

Bağcılar: Bülent Şahin

Bahçelievler: Serkan Karacaoğlu

Başakşehir: Uğur Bay

Bayrampaşa: Mehmet Ceylan

Beşiktaş: Hasan Keskin

Beyoğlu: Ali Rıza Biberoğlu

Büyükçekmece: Halil Eker

Beykoz: Abdullah Demiray

Esenyurt: Yusuf İvgen

Gaziosmanpaşa: Fedai Karakol

Güngören: Mustafa Duman

Kadıköy: Kadir Turan

Kağıthane: Yusuf Karademir

Küçükçekmece: Hüseyin Doğan

Sarıyer: Hüseyin Koç

Silivri: Ramiz Aksu

Sultanbeyli: Hamdi Yıldız

Sultangazi: Yakup Yılmaz

Şişli: M. Umut Dövletoğulları

Tuzla: Sedef Arzu Ur Şahin

Ümraniye: Bülent Taş

Demokratik Sol Parti

Büyükşehir Belediyesi: Muammer Aydın

Adalar: Coşkun Özden

Arnavutköy: Serdal Delikkaya

Ataşehir: Levent Limon

Avcılar: Hanay Handan Toprak Benli

Bağcılar: Eyüp Ali Özdemir

Bahçelievler: Sema Men

Bakırköy: Ali Fatinoğlu

Başakşehir: Adile Aslan

Bayrampaşa: Ersin Bilen

Beşiktaş: Erol Özberk

Beykoz: İbrahim Uysal

Beylikdüzü: Mustafa Gürkan Özkürkanlı

Beyoğlu: Hüseyin Özhan

Büyükçekmece: Ümit Şahbaz

Çatalca: Arslan Erdoğmuş

Çekmeköy: Ayşenur Altan

Esenler: İshak Koç

Esenyurt: İpek Süt

Eyüpsultan: İbrahim Bayraktar

Fatih: Uluğbek Hekimoğlu

Gaziosmanpaşa: Kerim Çoban

Güngören: Nazım Özdemir

Kadıköy: Mustafa Mehmet Günyeli

Kağıthane: Ekrem Şit

Kartal: Ata Can Bektaş

Küçükçekmece: Birkan Duran

Maltepe: Özcan Kaya

Pendik: Murtaza Sasa

Sancaktepe: Seyfi Ergül

Sarıyer: Hümeyra Gürsoy

Silivri: Selami Değirmenci

Sultanbeyli: Adem Baş

Sultangazi: Tarık Ersoy

Şile: Ümit Yaşar Kaya

Şişli: Mustafa Sarıgül

Tuzla: Akın Tekdal

Ümraniye: Nesim Pakır

Üsküdar: Güven Hokna

Zeytinburnu: Derya Mutlu

Vatan Partisi

Büyükşehir Belediyesi: Mustafa İlker Yücel

Adalar: Orhan Şenoğlu

Arnavutköy: İsmet Çeşmeli

Ataşehir: Etem Kırca

Bağcılar: İlker Işık

Bahçelievler: Cem Doğan

Başakşehir: Tülin Saner

Bayrampaşa: Teoman Alili

Beşiktaş: Ahmet Göktaş

Beykoz: Esra Ispalarlı

Beylikdüzü: Barbaros Bahçelioğlu

Beyoğlu: İzzettin Özgibar

Büyükçekmece: Hasan Baydemir

Çatalca: Ergün Aslan

Çekmeköy: Barış Erdem

Esenler: Oktay Şahin

Esenyurt: Zeki Aksoy

Eyüpsultan: Hümeyra Ayten

Fatih: Süleyman Doğan

Gaziosmanpaşa: Emin Algül

Güngören: Eylem Aşamdır

Kadıköy: Osman Erbil

Kağıthane: Hasan Mert

Kartal: Perihan Tekin

Küçükçekmece: Selçuk Tut

Maltepe: Ufuk Özgen

Pendik: Mehmet Akkaya

Sancaktepe: Hüseyin Palancı

Sarıyer: Seval Duygu Akyıldız

Silivri: İlker Dağlıoğlu

Sultanbeyli: İbrahim Tokgöz

Sultangazi: Deniz Çakmak

Şile: Mehmet Ödemiş

Şişli: Kadri Bülent Önal

Tuzla: Binnur Zuhat Yokuş

Ümraniye: Uğur Çetinkaya

Üsküdar: Ali Serdar Bolat

Zeytinburnu: Oktay Ekmen

Bağımsız Türkiye Partisi

Büyükşehir Belediyesi: Selim Kotil

Adalar: Taner Önel

Arnavutköy: Recayi Özcan

Ataşehir: Rahmi Şen

Avcılar: Burak Tilev

Beşiktaş: Kemal Kamburoğlu

Bağcılar: Aziz Karaca

Bahçelievler: Murat Gülen

Bakırköy: Hakan Rona

Başakşehir: Orhan Doğan

Bayrampaşa: Mithat Kandemir

Beykoz: İrfan Şahin

Beylikdüzü: Mehmet Aksoy

Beyoğlu: Cem Kayalı

Büyükçekmece: Ayhan Öksüz

Çatalca: Şevket Kırca

Çekmeköy: Abdülmuttalip Örpek

Esenler: Hacı Çınar

Esenyurt: Ekrem Yıldız

Eyüpsultan: Birol Civelek

Fatih: Mustafa R. Sofuoğlu

Gaziosmanpaşa: Burhan Yavuz

Güngören: Abdülkadir İnan

Kadıköy: Nuh Naci Akay

Kağıthane: İsmail Sağır

Kartal: Ali Dicel

Küçükçekmece: Kerim Aktacir

Maltepe: Murat Efir

Pendik: Seçkin Karataş

Sancaktepe: Kamil Bayram Çınar

Sarıyer Altan Kalemci

Silivri: Harun Özbiliş

Sultanbeyli: Mustafa Özkan

Sultangazi: Yılmaz Gümüştekin

Şile: Nurettin Tığlı

Şişli: Gökhan Avcı

Tuzla: Yücel Atalar

Ümraniye: Fatih Şenocak

Üsküdar: Hüseyin Turhan

Zeytinburnu: Emir Toraman

Türkiye Komünist Partisi

Büyükşehir Belediyesi: Zehra Güner Karaoğlu

Arnavutköy: Mustafa Özgür Ünal

Ataşehir: Fide Lale Durak Yılmaz

Bağcılar: Ekrem Çağlar

Bakırköy: Orhan Gökdemir

Beşiktaş: Erkan Pelit

Beykoz: Mehmet Murat Dilek

Beylikdüzü: Mehmet Şükrü Gökalpay

Büyükçekmece: Övünç Ballı

Çekmeköy: Atacan May

Esenler: Atakan Boyoğlu

Fatih: Yaşar Çelik

Güngören: Fatma Akın

Kağıthane: Selen Kartay

Kartal: Selahattin Kural

Maltepe: Zeynep Yıldız Koç Savaş

Sancaktepe: Atilla Özdemir

Sultanbeyli: Hasan Güney

Şişli: Nevzat Evrim Önal

Bağımsız adaylar

Kesinleşen listelere göre, İstanbul'da siyasi partilerin adaylarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 24 bağımsız aday da yarışacak.

Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışacak bağımsız adaylar şunlar:

Özge Akman

Dursunali Bacıoğlu

Vedat Öztürk

Hüseyin Karabulut

Ahmet Çördük

Muhammet Ali Canca

Mehmet Yıldız

Güldes Önkoyun

Hasan Atasoy Torun

Mehmet Ali Aydoğmuş

Lütfü Yılmaz

Seçkin İlker

Halef Alp

Özkan Mustafa Küçükural

Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu

Hazer Oruç Kaya

Burhan Erol

Doğan Duman

Aysel Tekerek

Ali Rıza Kansız

Abdulcelil Gülap

Oruç Karacık

Mehmet Celal Baykara

Burak Kadıoğlu


31 Mart 2019 yerel seçim sonuçlarında gözlerin çevrildiği en önemli il İstanbul. İstanbul seçim sonuçları 31 Mart yerel seçimlerinin kaderini belirleyecek önemde. Cumhur İttifakı (AK Parti - MHP) adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı (CHP İyi Parti) adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarıştı. Ankara ile birlikte İstanbul, iktidarın kaybetmek istemediği illerin başında geliyor. Muhalefet ise İstanbul seçim sonuçlarını iktidarın değişmesi için açılacak bir yol olarak görüyor. İstanbul anketlerinde AK Parti önde görünse de aradaki fark sürpriz sonuçlara gebe. KARAR.COM seçim 2019 özel sayfasında İstanbul seçim sonucunu, partilerin oy oranını, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun aldığı oyları anlık olarak yansıtıyor. İstanbul ve ilçelerinin seçim sonuçları tüm detaylarıyla haberimizde.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN